قفسه فروشگاهی قفسه بندی فلزی سوپرمارکت مغازه
نویسنده کمیل اسفندیاری

قفسه های فروشگاهی

قفسه های فروشگاهی خود ایستا و قفسه فروشگاهی دیواری یا دیوارکوب دو مدل قفسه فلزی است که برای نصب قفسه بندی مغازه و قفسه بندی سوپرمارکت خریداری می شوند.

قفسه های فروشگاهی خود ایستا:

در فروشگاه و مغازه های سوپرمارکت کاربرد قفسه های فروشگاهی خود ایستا به صورت دو طرفه به طور حتم ضرورت دارد. در زمانی که قفسه بندی فلزی از دیوار فاصله می گیرد در واقع سطح اتکای خود به دیوار را از دست داده و باید بتواند به شکل یک سازه کاملا مستقل رفتار نماید و علاوه بر حفظ ایستایی خود در هنگام چیده شدن اجناس روی آن و وارد آمدن فشار وزن کالا و همچنین اعمال نیروهای جانبی ایستایی خود را حفظ نماید. نصب قفسه های فروشگاهی خود ایستا یک طرفه اجباری نیست. قفسه بندی یک طرفه خود ایستا فروشگاهی در کنار دوار قرار خواهد گرفت. این قفسه فقط از یک سمت قابلیت قرارگیری طبقات را دارد و امکان دسترسی از همان سمت را خواهد داد. در فروشگاه های متوسط و بزرگ از قفسه بندی یکطرفه خود ایستا استفاده می شود. ولی در مغازه با ابعاد کوچک تا متوسط از قفسه بندی فروشگاهی دیواری نیز استفاده می گردد.

قفسه های فروشگاهی دیواری یا دیوارکوب:

مهمترین دلیل استفاده از قفسه های فروشگاهی دیواری که جایگزین قفسه بندی خود ایستا یک طرفه خواهد شد کاهش هزینه و کاهش قیمت قفسه فلزی است. ستون دیواری قفسه سوپرمارکت به شکل ناودانی است و به صورت استاندارد با ورق ۱٫۵ و ۲ میلیمتر تولید میشود. البته این محصول با کیفیت کمتر از استاندارد تعیین شده نیز ممکن است تولید گردد که در این صورت قیمت آن کاهش بسیار می یابد. البته چنین ستون دیواری قابل اطمینان نخواهد بود. ستون خود ایستا یک طرفه فروشگاهی در حالت معمولی از دو ستون ناودانی با ضخامت ۱٫۵ میلیمتر که به هم جوش داده شده و یک قوطی را شکل داده ساخته می شود و برای ایجاد ایستایی یک پایه ۴۰، ۵۰ یا ۶۰ سانتیمتری عمود به آن جوش خواهد خورد. در نتیجه قیمت این ستون حداقل سه برابر می شود. علت دوم کاهش قیمت قفسه بندی فروشگاهی دیواری به دلیل عدم نیاز به پانل پشت می باشد.

به منظور مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر انواع قفسه های فروشگاهی می توانید با ما در تماس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *